UX Dizajn

Motivujte vašich používateľov k interakcii s vaším obsahom

  Lukáš Andel, 23. 11. 2020
Práca s obsahom

Obsah je v podstate všetko, čo môžeme vidieť na webových stránkach alebo v mobilných aplikáciách. Obsah nadväzuje na texty, obrázky, videá, reklamy atď. Či už blogujete o zdravom životnom štýle alebo prevádzkujete internetový obchod, dodávate svojím návštevníkom obsah nejakého druhu.

Dnešné blogy sa častejšie spájajú s obrázkami a videami, než s klasickými textovými príspevkami.Cieľom je zamerať sa na čo najväčšiu masu ľudí a zdieľať svoj obsah s čo najväčším počtom z nich bez ohľadu na formát.

Pri motivovaní používateľov k interakcii s vaším obsahom (čítanie článku na vašom blogu, zobrazenie súvisiacich príspevkov, zakúpenie produktu) významnú úlohu zohráva UX dizajn. Je veľa možností a techník zobrazenia, ktoré vám pomôžu spriateliť vašich návštevníkov s vaším obsahom.

1. Po prvé

Pri návrhu dizajnu aplikácie, webstránky, alebo e-shopu UX dizajnéri začínajú vytváraním používateľských persón, alebo popisom ľudí, ktorí budú aplikáciu alebo webstránku potenciálne používať. Persóny vyzerajú ako profily skutočných ľudí a obsahujú osobné informácie, jednoduchú biografiu a motiváciu na používanie vašej aplikácie alebo webstránky.

Persóny umožňujú UX dizajnérom lepšie priblížiť pocity ich cieľovej skupiny a vytvoriť používateľský zážitok, ktorý inšpiruje koncových používateľov k prehliadaniu webových stránok, používaniu mobilnej aplikácie alebo k nákupu v e-shope …

Pôvodný článok som napísal počas svojho pôsobenia v digitálnej agentúre RIESENIA, celý článok si môžete prečítať na firemnom blogu agentúry.

Zdielajte článok:
Obsahová stratégiaPersónaPersonalizácia
  Lukáš Andel UX dizajnér a konzultant

Som UX dizajnér a konzultant zameraný na stratégiu, výsledky a budovanie používateľského zážitku. Už viac ako 9 rokov sa podieľam na tvorbe digitálnych produktov pre stredné a väčšie spoločnosti ...

Inšpirujte sa ...

Ako na úspešný dizajn
UX Dizajn
Tri kroky k úspešnému dizajnu, ktorý vám pomôže zvýšiť vaše výnosy
Lojalita zakaznikov
UX Dizajn
Budujte lojalitu u svojich zákazníkov
Viac z UX Dizajn →