UX Dizajn

Najlepšie praktiky, ako vytvoriť efektívnu landing page

  Lukáš Andel, 23. 11. 2020
Landing Page

Landing page je špeciálna stránka vo vašom internetovom obchode alebo prezentačnom webe, ktorej cieľom je konvertovať návštevníkov na zákazníkov. Využíva sa primárne pri marketingových kampaniach a mala by byť optimalizovaná na dosiahnutie čo najvyššieho konverzného pomeru.

V jednoduchosti povedané, landovacie stránky v internetových obchodoch majú jedinečný účel: motivovať návštevníkov, aby využili vašu ponuku a uskutočnili nákup.

Môžete ich však využiť nielen na promo špeciálnych ponúk, ale aj na komunikáciu konkrétnych služieb alebo získavanie informácií (napr. e-mailových adries) od zákazníkov. Vytvoriť efektívnu landovaciu stránku pre vašu kampaň, ktorá bude prinášať očakávané výsledky môže byť niekedy zložitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Najväčšie percento návštevníkov opustí vašu landovaciu stránku v internetovom obchode približne za 1 až 8 sekúnd. Zjednodušene povedané, landovacia stránka vášho internetového obchodu musí byť efektívna. Pokiaľ naozaj chcete, aby sa návštevníci jej obsahu chytili, a aby ste dosiahli ciele, ktoré ste chceli.

Pôvodný článok som napísal počas svojho pôsobenia v digitálnej agentúre RIESENIA, celý článok si môžete prečítať na firemnom blogu agentúry.

Zdielajte článok:
Behaviorálna ekonómiaKonverziaPersónaTestovanieUX stratégia
  Lukáš Andel UX dizajnér a konzultant

Som UX dizajnér a konzultant zameraný na stratégiu, výsledky a budovanie používateľského zážitku. Už viac ako 9 rokov sa podieľam na tvorbe digitálnych produktov pre stredné a väčšie spoločnosti ...

Inšpirujte sa ...

Typografia
UX Dizajn
Typografia ako súčasť úspešného digitálneho produktu
Validácia biznis nápadu
Biznis a inovácie, UX Dizajn
Ako validovať biznis nápad za 1 deň
Viac z UX Dizajn →