UX Dizajn

Podporujte Word-of-Mouth u vašich zákazníkov

  Lukáš Andel, 23. 11. 2020
Word-of-mouth

Vo svojich predchádzajúcich príspevkoch som rozprával o prístupoch a budovaní prepojenia medzi vašou aplikáciou, webstránkou alebo e-shopom a vašimi používateľmi. Tentokrát sa zameriam na iný, pre mňa osobne najmocnejší marketingový nástroj, ktorý UX dizajn výrazne podporuje, a to Word-of-Mouth (v jednoduchosti „osobné odporúčanie”, ďalej len WOM).

WOM predstavuje zdieľanie informácií o produkte alebo službe prostredníctvom osobnej komunikácie, sociálnych sietí a iných každodenných interakcií. Neexistuje lepšia reklama, ako keď zákazníci rozprávajú o vašom produkte a odporúčajú ho sami, pretože chcú, nie preto, že by ste im zaplatili za reklamu.

Rozprávať o dôležitosti WOM a spôsoboch, ako motivovať ľudí, aby hovorili o vašom produkte, by bolo skôr na samostatný článok. Spomeniem dva hlavné dôvody, prečo práve dobrý používateľský zážitok pozitívne ovplyvňuje osobné odporúčania …

Pôvodný článok som napísal počas svojho pôsobenia v digitálnej agentúre RIESENIA, celý článok si môžete prečítať na firemnom blogu agentúry.

Zdielajte článok:
  Lukáš Andel UX dizajnér a konzultant

Som UX dizajnér a konzultant zameraný na stratégiu, výsledky a budovanie používateľského zážitku. Už viac ako 9 rokov sa podieľam na tvorbe digitálnych produktov pre stredné a väčšie spoločnosti ...

Inšpirujte sa ...

Lojalita zakaznikov
UX Dizajn
Budujte lojalitu u svojich zákazníkov
AB testovanie
UX Dizajn
Všetko čo potrebujete vedieť o A|B testovaní
Viac z UX Dizajn →