UX Dizajn

Tri kroky k úspešnému dizajnu, ktorý vám pomôže zvýšiť vaše výnosy

  Lukáš Andel, 23. 11. 2020
Ako na úspešný dizajn

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo preferujete jednu webovú stránku na úkor inej napriek tomu, že komunikujú rovnaký alebo veľmi podobný obsah, rozsah produktov a ceny?

V tomto prípade si dovolím tvrdiť, že UX dizajn dokazuje, že láska na prvý pohľad skutočne existuje, pretože až 75 % návštevníkov posudzuje vašu webovú stránku alebo internetový obchod na základe ich celkovej estetiky(InvisionApp). Pri používateľsky prívetivom dizajne a rozhraní, ktoré spĺňa potreby zákazníkov, je oveľa pravdepodobnejšie, že vaši návštevníci konvertujú na zákazníkov.

Skúmaním, optimalizáciou a vyhodnocovaním používateľského zážitku neustále sledujeme jeho vplyv na mieru konverzie. Na základe toho som spísal tri kroky k úspešnému UX dizajnu, ktorý vám pomôže zvýšiť vaše výnosy.

Zamerajte sa na jednoduchosť použitia

Jednoduché použitie vášho riešenia priamo ovplyvňuje váš predaj. Indikátory ľahko použiteľnej aplikácie alebo webstránky zahŕňajú intuitívnu navigáciu, užitočný obsah, dizajn a procesy vytvorené na základe vzorcov správania používateľov, ktoré nevyžadujú čas na učenie. Ak je vaša webová stránka, aplikácia alebo internetový obchod v súlade so všeobecne uznávanými pravidlami použiteľnosti (umiestnenie vyhľadávania, nákupného košíka, použitie písma, práca s ním a pod.), návštevníci s väčšou pravdepodobnosťou uskutočnia požadované interakcie – napríklad uskutočnia nákup, prihlásia sa na odber noviniek alebo si vytvoria účet …

Pôvodný článok som napísal počas svojho pôsobenia v digitálnej agentúre RIESENIA, celý článok si môžete prečítať na firemnom blogu agentúry.

Zdielajte článok:
KonverziaUser journeyUX stratégia
  Lukáš Andel UX dizajnér a konzultant

Som UX dizajnér a konzultant zameraný na stratégiu, výsledky a budovanie používateľského zážitku. Už viac ako 9 rokov sa podieľam na tvorbe digitálnych produktov pre stredné a väčšie spoločnosti ...

Inšpirujte sa ...

Šetrenie nákladov
UX Dizajn
Znížte svoje náklady na vývoj služieb a online riešení
Práca s obsahom
UX Dizajn
Motivujte vašich používateľov k interakcii s vaším obsahom
Viac z UX Dizajn →