UX Dizajn

Všetko čo potrebujete vedieť o A|B testovaní

  Lukáš Andel, 23. 11. 2020
AB testovanie

Väčšina ľudí si myslí, že A/B testovanie má svoje využitie len z hľadiska malých vylepšení. Napríklad zmeny farieb, textu tlačidiel alebo nadpisov. Jeho zmysel je však oveľa hlbší. A/B testovanie umožňuje výrazne zlepšiť zážitok z nakupovania vašich zákazníkov a šťastní zákazníci prejavujú väčšie miery preklikov, viac konverzií, väčšiu lojalitu, väčší príjem a oveľa viac.

Čo je to A/B testovanie

V jednoduchosti, je to metóda, ktorá určuje, ktorý dizajn, obsah alebo funkcia je pre vašich návštevníkov najúspešnejšia. Umožňuje otestovať a vyhodnotiť variáciu stránky (alebo elementu na stránke), ktorá môže ovplyvniť správanie vašich zákazníkov, a tým zvýšiť konverziu.

Aj malé zmeny na landovacej stránke alebo internetovom obchode môžu mať za následok výrazné zvýšenie počtu nových zákazníkov, tržieb a výnosov.

Veľkou výhodou A/B testovania sú nízke, a často žiadne, náklady, ktoré je nutné vyčleniť, aby sme sa dostali k viditeľným výsledkom.

Testovanie môže zahŕňať napríklad:

Testovanie dvoch rôznych rozložení obsahu pre ten istý produkt, aby ste zistili, ktoré rozloženie prináša lepšie výsledky, v tomto prípade rozprávame o jednoduchom testovaní, kde porovnávame 2 verzie niečoho navzájom s cieľom zistiť, ktorá je úspešnejšia …

Pôvodný článok som napísal počas svojho pôsobenia v digitálnej agentúre RIESENIA pre ecommerce portál Ecommerce Bridge Magazine.

Zdielajte článok:
KonverziaKvantitatívny výskumTestovanieUser journey
  Lukáš Andel UX dizajnér a konzultant

Som UX dizajnér a konzultant zameraný na stratégiu, výsledky a budovanie používateľského zážitku. Už viac ako 9 rokov sa podieľam na tvorbe digitálnych produktov pre stredné a väčšie spoločnosti ...

Inšpirujte sa ...

Word-of-mouth
UX Dizajn
Podporujte Word-of-Mouth u vašich zákazníkov
Typografia
UX Dizajn
Typografia ako súčasť úspešného digitálneho produktu
Viac z UX Dizajn →